Üsküdar Gezilecek Yerler

Üsküdar Gezilecek Yerler deyince akla ilk gelen yer Kız Kulesi. İstanbul Anadolu yakasında yer alan muhteşem boğaz manzarası ile İstanbul’un incisi ilçelerden biri. Tarihi dokusu , boğaz kıyısı ve kız kulesi ile Üsküdar Gezilecek Yerler konumuza başlayalım.

Kız kulesi,boğaz, tarihi çeşme, Şemsi Paşa Camii ve Medresesi,Karacaahmet Mezarlığı, 15 ve 16.yüzyıl’dan kalma camiler, Mihrimah Camii, Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri Türbesi, Fethi Paşa Korusu, Çamlıca tepesi ile Üsküdar Gezilecek Yerler listemiz uzadıkça uzar. Ancak saydığım yerler Üsküdar özelin de İstanbul Gezilecek Yerler listenizde muhakkak yer almalı.

Kız Kulesi

kiz-kulesi

gezilecek-yerler-kiz-kulesi

Üsküdar Gezilecek Yerler dendiği zaman ilk sırada gezilmesi gereken yerler arasında gelir. Üsküdar’ın sembolü haline gelmiş bir eser,yapıdır.Bizans`dan Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir. Efsanelere konu olmuş Kız Kulesi, günümüzde kafeterya ve restoran olarak kullanılıyor. Muhteşem İstanbul manzarasına bakarak çay içmenin tadını çıkarta bilirsiniz.

Fethi Paşa Korusu

fethi-pasa

uskudar-fethi-pasa

Fethi Paşa korusu Kuzguncuk ve Sultantepe mahalleleri arasında yer alan, Üsküdar Paşalimanı bölgesinde yer alıyor.

Adını Osmanlı vezirlerinden Fethi Ahmet Paşa’dan almaktadır.Üsküdar turu yapanlar Fethi Paşa Korusu içinde bulunan , Fethi Paşa Korusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri içinde,harika bir manzara eşliğinde kahvaltı yapabilir, çay, kahve içebilir.

Fethi Paşa Korusu Sosyal Tesisleri Fiyatları; 2018 yılında kahvaltı tabağı 20 TL ve üç çay dahildi. Serpme kahvaltı kişi başı 35 TL sınırsız çay. 2019 fiyatları da bu ortalamalarda olacaktır.

Fethi Paşa Korusu Nasıl Gidilir : FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ

Adres : Kuzguncuk mah. Paşalimanı cad. Nacak sok. No:6 Üsküdar/ İstanbul Tel : 444 10 34

Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi Kaz Dağları Edremit, Balıkesir

Yorum Yaz