Paris Gezi Rehberi – Paris’te Nerede Kalınır?

Paris‘e daha önceden gitmiş olanların şehir hakkında az çok bilgisi bulunmaktadır. Ancak daha önce hiç gitmemiş insanların aklında Paris’te nerede kalınır? Diye soru işaretleri mevcuttur. Bizler bu sayfamızda sizlere bunun cevabını vermek için araştırmalarımızı yaptık.

Paris gezilip görülmesi gereken muhteşem yerlerden bir tanesidir. Paris’e gitmek için illa turlara katılmanıza gerek yoktur. Biraz araştırma sonucu kendi imkânlarınız ile gidip özgürce çok daha fazla eğlenebilirsiniz. Şehrin merkezine yakın çok uyguna konaklayabileceğiniz oteller vardır. Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

Paris’te nerede kalınır? Diye düşündüğümüzde bakmamız gereken öncelikler vardır. Bunlardan bir tanesi metro istasyonuna yakınlığı. Paris metro hatlarında en gelişmiş ülkelerden bir tanesidir ve bir yerden öteki yere giderken genellikle metro hattını kullanabilirsiniz. Şehrin merkezinde lüks oteller de çok daha fazla paraya konaklayabilmek yerine şehir merkezin yakın yerlerden daha uyguna ve güzel imkânlar sağlayacak oteller bulmanız mümkündür. Burada bakmanız gereken metro ya olan yakınlığı olacaktır. Metro sayesinde şehrin dört bir yanına rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Paris şehri birçok turiste ev sahipliği yapmasından dolayı fiyatların en üst seviyesinde olmasını tahmin edebiliriz. Turizm döneminde fiyatlar yüksek olabiliyor fakat bunlar dışında fiyatları etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Merkeze yakınlığı, metro istasyonuna yakınlığı, kahvaltının fiyat dahilinde olup olmadığı ve binanın yaşı gibi bir çok etken vardır. Minimum 80-130 Euro’ya merkeze yakın güzel oteller bulmanız mümkündür ancak bütçeniz uygunsa 150-200 Euro’ya çok daha güzel, kaliteli ve güvenilir oteller bulabilirsiniz. Sürekli yapılan indirim fırsatlarını takip ederek sizin için en uygun otelleri seçebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı şehirdeki otellerin kendi sayfalarından yapabileceğiniz gibi çeşitli otel rezervasyonları sitelerinden de yapmanız mümkündür. Paris’te nerede kalınır? Sorusuna bazı otellerden bahsederek cevap vermek isteriz.

Paris’te Kalınabilecek Oteller

Şehrin merkezinde tam olarak ortalarında bulunan oteller civarlarında bulunan parklar, bahçeler, restoranlar ve müzeleri ile ünlü. Aileniz veya sevdikleriniz ile otel de kalırken sabah yürüyüşleri yapabileceğiniz muazzam noktaları olan tüm otelleri listeliyoruz.

Le Marais Ve Louvre

Profesyonel hizmetin, profesyonel çalışanların bulunduğu bir mekan. Misafirlerin bu oteli  ihtimalle çok beğendiği internet üzerindeki yorumlarla sabittir. Temizlik konusunda da oldukça iddialı bir otel.

Hotel de Roubaix

Metro istasyonuna yakınlığı ile ünlü. Ekonomik ve tercih edebileceğiniz lüks bir oteldir. Bu otel de kalan kullanıcılar  ihtimalle çok beğendi.

Hotel Choiseul Opera

Louvre müzesine yakınlığı ile ünlü olan titiz, kaliteli bir otel. Bu otel de kalan misafirlerin tamamı bu oteli çok beğendi. Hakkında herhangi bir olumsuz yorum yok.

Hotel Malte

Hem lokasyonu sebebi ile hem de titizlikleri ile gayet ünlü bir otel. Pek çok yere yürüme mesafesinde olduğu için tercih edilebilir muazzam bir otel.

Paris Gezi Rehberi: Paris’te Kaç Gün Kalmalı?

Evet, sonunda Paris’te kalabilecek bir yer seçtiniz. Çok büyük ihtimalle yerinizi dahi ayırttınız bu sırada kaç gün kalabileceğinizden bahsettiniz. Çünkü soruyorlar. Ama bu soruların cevapları hiçbir zaman net olmamalı. Çünkü beğenip beğenmeyeceğiniz konusu aşikâr. Ayrıca gezmek istediğiniz her yeri gezdiğinizden emin olmalısınız. İş planınızı buna göre yapın. Düşündüğünüz izin süresine bence 5 gün daha ekleyin.

Bu noktada işler karmakarışık bir hal alabilir, ortalama olarak Paris minimum 5 gün gezilebilir. Ancak sizin çılgın bir gezgin olduğunuzu ve her işinizi planlı yaptığınızı düşünürsek izin süreniz toplam 8 gün olmalı. 3.kez Paris’e gitmiş olan insanların genel de ilk kez gitmeleri için minimum gereken süre 8 gün olmalı diyorlar. Ancak bu süre dahi yetersiz. 8 gün içerisinde tamamı ile bitiremezsiniz Paris’i. Hiç kimse bitirememiş ki siz bitiresiniz. Sadece Louvre Müzesi gezisi dahi 3 gün sürebiliyor. Daha sonra insanların “Paris gez gez bitmiyorsun” cümlelerini duyuyoruz sürekli. Cidden öyle, Paris’i gez gez bitiremezsiniz. Minimum süre her zaman 8 gün olmalı.

Paris Pahalı mı? Paris’te Ne kadar Para Harcanır?

Çok açık ve net söylemek gerekir ise Paris gerçekten pahalı bir kent. Paris’te gezmeniz gereken yerlerin hepsini unutun. Tüm plan ve programları silin, hiçbir yere gitmeyecek sadece birkaç restoran ve kafe de oturacak ve bir şeyler yiyecek gibi düşünün. Paris’in kendine özgü kafeleri bile harika yerler. Evet, ama sadece kafelere oturmak ve birkaç bir şeyler yemek için Paris’e gidilmez değil mi? Paris’in ünlü olduğu tek şeyi pahalılık olabilir bence. Sizin için aşağıya birkaç örnek bırakıyorum bunları değerlendirin ona göre para programı yapın.

  • Çok basit bir kahve dükkânında dahi kahve 5 Euro
  • Kruvasan 3 Euro
  • Bira 6 Euro ama fıçısı daha ideal fıçı bira 5 Euro
  • Popüler olmayan bir mekanda kokteyl 15 Euro
  • Ortaya kahvaltı sipariş verecekseniz biraz daha uygun gibi geldi 15 Euro
  • Bir burger menü 12 Euro ortalama fiyatı bu tabi ki, McDonalds gibi yerlere gidecekseniz biraz daha pahalı olabilir.
  • Standart makarna ve tavuk yiyecekleri 18 Euro civarında

Hala Paris’e ucuz diyenler var ise onların bizim gibilere sponsor olması bekleniyor açıkçası. En azından biz fakirlere ideal bir gezi sağlamış olursunuz. Bloggerların bu şekilde gezdiğini biliyor muydunuz? Ürünlerinizi tanıtıyorlar, sizden bir miktar para alıyorlar ve dünyayı geziyorlar. Zamanımızın en ideal işi tam anlamı ile bu olsa gerek.

Paris’te Gezilecek Yerler, Paris’te Nereler Gezilir?

Eiffel Kulesi

İnanılmaz bir manzara ile karşı karşıyasınız. Bu manzara için gerçekten tüm göze alınabilecek şeyler alınmalı. Güzel bir müzik, bir mum ve eşiniz yanınızda ise burası size göre bir yer. Keman sesleri, güzel müzik sesleri, loş ışıklar, sevdiğiniz ve Eiffel Kulesi. İnsan daha ne ister insan daha ne bekler. Merak etmeyin, hiçbir cümleler Eiffel kulesini size anlatmaya yetmez. Özellikle kalabalık bir dönem gittiyseniz dikkatli olun, bu civarlar da roman arkadaşların gazabına uğramayın. Paris bildiğiniz üzere romanları ile ünlüdür. Aslında bundan kimse bahsetmez ama Paris’te aşırı bir roman kalabalığı vardır. Sanki oranın en güzel günlerini onlar yaşıyormuş gibi.

Eiffel kulesine geldiyseniz iki ihtimaliniz var. Eiffel’in tepesinden Paris’e bakabilme ve ikinci kattan zirveyi başkalarına bırakacaksınız. Ki bilmelisiniz ikinci kat dediğim konum bile çok yüksektir. En üst noktası 25 Euro, ikinci kat 16 Euro sabit fiyatı var. Bu fiyatlar asansör dahil fiyatları tabi, eğer gözünüz yerse daha ucuza Eiffel kulesine tırmanabilirsiniz. Hatırlatma yapayım yüzlerce kat merdiven çıkabilirsiniz.

Çok daha ucuzu çok daha anlamlısı, karşısında oturup fotoğraflarını çekmek ve romantik, ekonomik bir akşamüzeri geçirebilirsiniz.

Arkadaşlarım, sizlere bahsettiğim gibi Paris asla bitmeyecek bir şehir. Bu konumuza sadece belli başlı noktaları sığdırabildik. Paris’te gezilebilecek yerler konusu daha başlamadan bitti. Bir sonraki içeriklerimizi lütfen sabırsızlıkla bekleyiniz.