Momo Oyunu Nedir? Nereden İndirilir? : Momo Oyunu Neden İntihar Ettiriyor?

Mavi balina oyunundan sonra birde Momo isimli oyun çocukları intihara sürüklemeye başladı. Momo nedir? Momo neden intihar ettiriyor? Momo Nereden İndiriliyor? Soruları ile ebeveynleri bilgilendirmeye çalışacağım. Zira Mavi balina oyunu yüzünden bir çok çocuk Türkiye ve dünya üzerinde intihar ederek ölmüştü. Anne ve babalar için bizde dikkatli olmaları konusunda bilgiler vermeye çalışalım.

Momo Oyunu Nedir?

Whatsapp üzerinden yayılan bu oyun mavi balina oyunundaki gibi çocuklara komutlar vererek yaptırmaya çalışıyor.Çocukları psikolojik olarak etki altına alan oyun, giderek zorlaşan görevlerle birlikte çocukları intihara kadar sürüklüyor.

Oyun nasıl orataya çıktığına değinirsek, Momo’nun bir sosyal medya grubu şeklinde ortaya çıktığı söylenen. Facebook sayfasında bir grup insanın, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okumaya başlamaları ile birlikte olaylar meydana geliyor.Momo ya mesaj atan insanlara cevap olarak şiddet içeren fotoğraf,tehdit içeren mesajlar ve kişisel bilgilerinin açıklanacağı tehditleri ile karşılaştılar. Oyun bu şekilde ortaya çıkmış.

momo-oyunu

momo-oyunu

Momo denilen bir karakter üzerinden oynanan oyun, korku, gerilim ve dehşet uyandıran bir hisle, oynayan kişiyi kendine çekiyor.Korkunç bir yüze sahip olan Momo, WhatsApp aracılığıyla yayılıyor.

Momo Oyunu Neden İntihar Ettiriyor?

Korkunç bir yüze sahip olan Momo oyununu oynayanların, tehdit,taciz,para kaybetme ve kişisel bilgilerin de çalınabileceği uzmanlar tarafından dile getiriliyor.Çocuğunuz da ani değişiklikler görüyorsanız dikkat etmelisiniz.

Momo oyununu oynayan kişiler, depresyon ve kaygılı bir ruh haline sahip oluyorlar.Oyunun amacı insanları intihara sürüklemek.Anne ve babalar muhakkak çocuklarını takip etmeleri gerekmekte. İnternetten nerelere girdikleri, telefonda kimlerle mesajlaştıkları ve hangi oyunları oynadıklarına bakılmalıdır. İnternet servis sağlayıcıları ile güvenli internet kullanmanız, çocuk takibi yapmanız çok önemli.

Anne ve babalar, çocuklarını , spor,müzik,sanatsal faaliyetler veya ilgilerini çekebilecek , gerçek hayata onları bağlayıp sanal ortamdan uzaklaştıracak hobiler edindirmeli.

Çocuklarınızı telefon,tablet ve bilgisayar ekranlarına bağımlı bir birey yapmayın.Onlarla daha fazla zaman geçirin ve dikkatli bir şekilde gözlemleyin.

Yorum Yaz